Návštěv :
Dnes :0
Týden :1
Celkem :5456
Librisek.cz
Výpůjční doba :
12:00-16:00
Út9:00-12:00
13:00-18:00
12:00-16:00
Čt9:00-12:00
13:00-17:00
zavřeno
Sozavřeno
Nezavřeno

e-mail:
sehnalova@mkrtyne.cz

Milí čtenáři, mnoho typů na zajímavé knihy lze vyhledat na portálu www.tisicknih.cz, kde ke svým oblíbeným knihám najdete podobné.

 

Milovníci humorných příběhů, vyšel další díl deníku malého poseroutky!

Kinney, Jeff: Deník malého poseroutky. Samá voda. 

Můžete si ho vypůjčit nebo zamluvit v naší knihovně. Už na Vás čeká.

 

TIPY PRO VÁS NA VÁNOČNÍ ČAS
Zbyněk Malinský - Vánoční pohádky (Albatros, 2020)
Po dlouhých desetiletích znovu vychází půvabné pohádky Zbyňka Malinského pro zimní a vánoční čas. Znáte třeba tu o vánočce, která se nechala pojistit proti připálení? Nebo o tom, jak si kamna o Vánocích zakouřila? Jestli ne, neváhejte a začtěte se do vtipných a laskavých řádků, protkaných již téměř kultovními ilustracemi Miloslava Jágra. Určitě si je zamilujete tak jako generace vašich rodičů. 

Andrea Popprová - Čekání na Vánoce (Mladá Fronta, 2008)
Kniha plná receptů, návodů a hříček na vánoční čas. Ilustrátorka, kterou děti dobře znají z časopisu Sluníčko, vytvořila pro děti a jejich rodiče barevnou, nádherně ilustrovanou knížku, s kterou mohou strávit celé vánoční, ale i předvánoční období. V rámci příběhu malé holčičky Lucky, jejích brášků a tajemné kočky Tečky přibližuje autorka legendy a obyčeje, které se vážou k adventu, a nabízí recepty na tradiční pečivo, návody na výrobu různých ozdůbek a spoustu úkolů k řešení. Pro děti od 4 let.

An Leysen - Louskáček (Pikola, 2017)
Je Štědrý večer a Klárka a její bratr jsou vzrušením celí bez sebe. Každý rok jim strýček přinese krásné vánoční dárky. Letos dostala Klárka dřevěného panáčka, Louskáčka. Jejímu bráškovi připadá, že loutka vypadá trochu hloupě, ale Klárce se Louskáček líbí. Té magické noci Klárka zjistí, že vojáček není jenom obyčejnou loutkou… Klasický vánoční příběh vypravuje An Leysenová po svém, s roztomilými detaily a překvapivým koncem. 

Dagmar Šottnerová - Vánoce
(Ing. Antonín Franek, 2008)
V knize naleznete: původ Vánoc, průběh svátků a vánoční symboliku, recepty, pranostiky, známé i méně známé vánoční zvyky, tradiční lidové koledy a říkadla; didaktické, smyslové, dramatické a pohybové hry; pohádky a příběhy, básničky,  náměty a návody na vánoční výzdobu, pečení cukroví s dětmi, tradiční koledy aj. Tato kniha je součástí edice popisující lidové tradice a zvyky v naší zemi. Jedná se o šest samostatných publikací: Zima, Jaro, Velikonoce, Léto a podzim, Adventní čas, Vánoce.

Nové interaktivní mluvící knihy z edice Kouzelné čtení.

Jaro

Podzim

Zima

Lidové říkanky

Lesní zvířátka

Denní činnosti

Hravé české dějiny 2. 

Dinosauři

Encyklopedie pro školáky

 

Nové tituly audioknih

Nakoupili jsme nové tituly audioknih. Najdete zde pohádky, povídky, pověsti... Přijďte si vybrat. Čekají na Vás.

 

Nepřehlédněte zajímavý titul z naší nabídky:

Zhubni a nezblbni! Super deník pro náctileté s recepty k sežrání

Kája Nováková je obyčejná puberťačka. Tedy ne úplně obyčejná. Je totiž trochu při těle, a teď, když se na těláku stal ten trapas a kluk s těma nejmodřejšíma očima si jí vůbec nevšímá, rozhodne se, že začne hubnout. Konec tlusté Káji! Teď bude štíhlá – a samozřejmě krásná – Karolína. Velmi vtipně popsané lapálie na cestě za vysněnou váhou jsou ozvláštněny zdravými recepty, které si každý zvládne uvařit sám bez dozoru rodičů. 

Pokud potřebujete zhubnout, dělejte to zdravě – knížka vám ukáže jak a zároveň vás příjemně pobaví.

 

Čtěte ušima - půjčování audioknih


Máte problémy se čtením?

Rádi něco při jízdě autem posloucháte? Zkuste audioknihy.

Od prosince 2018 nabízíme možnost zapůjčit si audioknihy také v naší knihovně.

Průběžně budeme dokupovat další tituly. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí čtenáři.

Momentálně máme v nabídce 50 titulů audioknih. Jsou mezi nimi pohádky i doporučená četba knih do školy.

 

Nabídka zajímavých knih z edice "Kouzelné čtení" s elektronickou Albi tužkou

Pro naše nejmenší uživatele jsme nakoupili leporela z edice „Kouzelné čtení“ s elektronickou Albi tužkou. Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst“ pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Všechny tyto dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují. Starší děti i dospělé pak zcela jistě zaujme interaktivní Atlas světa či zvířat nebo kniha na výuku angličtiny.

Nepřehlédněte zajímavé tituly z naší nabídky:

 

James J. Crist: Jak přežít, když nemám kamarády

Možná si získáváš kamarády tak snadno, jako si čistíš zuby, a nemáš problém si je udržet. Ale možná je to pro tebe horší než matematické rovnice. Je jedno, jak na tom se získáváním a udržením přátel jsi, protože tahle kniha ti pomůže najít kamarády a pracovat na přátelství, které s nimi máš.

 

Nicola Morgan: Průvodce stresem pro náctileté

Kniha určená českým teenagerům radí, jak zvládnout zkoušky, vztahy, kyberšikanu, sociální sítě, deprese, poruchy příjmu potravy, drogy a alkohol.

 

Lenka Pecharová: Po stopách Karla IV.

Kniha Vás seznámí s nejvýznamnějším českým panovníkem Karlem IV. Vydáte se po stopách krále a císaře, od jehož narození uplynulo již 700 let, a seznámíte se s jeho rodinou, dvorem, hrady, které založil, městy, které zvelebil, poznáte slavnosti, jichž se účastnil...

 

Ron Shumský: Jak přežít, když si nevím rady se školou (rádce pro děti, které nevědí, jak se učit).

Vaše děti si nevědí rady s tím, jak si zorganizovat učení? Neumějí se soustředit? Odkládají věci na poslední chvíli a pak nic nestíhají? Rozvržení času není jejich silná stránka? Pak vás i je osloví kniha psychologů a učitelů, kteří mají spoustu zkušeností z práce s dětmi, které jsou na tom podobně. Knížka nabízí konkrétní, věcné rady, které se týkají organizace času a práce, strategií na udržení pozornosti, plánování činností. Autoři dobře vědí, že se člověku do něčeho nechce, že v něčem nevidí smysl nebo má jiné priority, a nebudou odsuzovat ani napomínat, ale nabídnou dětem strategie, jak získat lepší motivaci, jak si usnadnit školní život, jak se zbytečně nestresovat a dosahovat výsledků. Nelakují věci narůžovo, respektují, že hodně dětí si úplně neuvědomuje, k čemu jim je učení dobré, a snaží se je k tomu nenásilně přivést.
Kniha je určena především dětem staršího školního věku, například těm, které přešly na víceleté gymnázium a potřebují zvládnout nároky dalšího stupně školy. Osloví i rodiče a učitele dětí, pro které je škola oříšek.

 

Dvořáková, Petra: Julie mazi slovy. Na pozadí krátkých poutavých příběhů kniha přináší výklad řady pojmů, které ze světa dospělých pronikají do světa dětí. Julie mezi slovy se dotýká tématu rozvodu rodičů a rozpadu rodiny i vytváření citových vazeb k novým partnerům rodičů a jejich dětem. Pro dětského čtenáře kniha otevírá naději na vyrovnání se s jednou z nejbolestnějších zkušeností dětství.

 

Gale, Eric Kahn: Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou. Pravidla, jimiž se řídí druhý stupeň základních škol, nám často zůstávají záhadou. Ale pro Erika Haskinse je to záhada, kterou potřebuje vyřešit, a velmi rychle. Do šesté třídy to byl normální kluk, ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu z něj parta spolužáků udělala Pošuka. Dokonce i jeho nejlepší přítel se postaví proti němu.

Kniha byla zařazena do 10 TOP knih roku 2013!

 

Doporučujeme nové knihy, ze kterých se děti učí pomocí příběhů

Johnson, Spencer: Kam se poděl můj Sýr? Úžasná cesta ke změně a vítězství. Knížka dětem ukazuje, že je důležité se v životě nevzdávat i když přijdou potíže.

Spielvogelov, V.:  Hroší příběhy. Na příbězích zvířátek se děti učí správnému jednání. Např. "Lež má krátké nohy"; "Umění říct promiň"; „Nepřeceňuj své sily a neutopíš se“ ...

Spielvogelov, V.: Žirafí příběhy. Děti se učí o tom, že se vždy vyplatí poslouchat maminku a tatínka; Jak je dobré mít hodné kamarády a společně si pomáhat; I když je někdo silný, neznamená to, že se nenajde někdo silnější…

Kaminská, Renata: Filip na ostrově Šťastného života. Děti se s Filipem učí dodržovat úmluvy, mít ohleduplnost k druhým i k přírodě, respektování ...

Kaminská, Renata: Filipova prázdninová dobrodružství. Děti se s Filipem učí dopravní výchově, zásadám první pomoci, odpouštění mezi přáteli, jak neohrožovat své zdraví a životy, jak se bránit zneužití …

 

 

Pro dlouhé zimní večery doporučujeme:

Pro nejmenší čtenáře:

Krolupperová, Daniela: Rybí sliby. Pohádky.

Drijverová, Martina: Nezbedníci. Příběhy o dětech.

Pro děti kolem 10 let:

Peck, M. Scott: Přátelská sněhová vločka. Obyčejný příběh o neobyčejných věcech.

Kinney, Jeff:Deník malého poseroutky – 5.díl: Ošklivá pravda. Humorný příběh.

Pro starší dětí:

Dinosauři ožívají. Pravěk a svět dinosaurů.

Zemanová, Lenka: Výři nesýčkují. Veselé příběhy s vyjmenovanými slovy.

Zábavné pokusy pro zvídavé děti – naše planeta. Zajímavé pokusy.

Zábavné pokusy pro zvídavé děti – slavné vynálezyZajímavé pokusy.

Úžasný svět moderních technologií. Kniha vám pomocí detailních a názorných ilustrací představí zajímavé vynálezy.

Na podzimní večery doporučujeme knížky od současné české spisovatelky Petry Braunové.

Pro nejmenší čtenáře: Jak se Vojta ztratil, Kuba nechce číst, Rošťák Oliver

Pro děti kolem 10 let: Ema a kouzelná kniha, Neuvěřitelné září, Ztracení v čase

Pro starší dětí: Borůvkové léto s Terezou, Česká služka, aneb, Byla jsem au-pair, Pozorovatelka, Prázdniny za všechny prach, Princové nemyjou záchody, Terezománie

Doporučujeme na prázdniny:

Emerson, Kevin: Oliver Nocturno - Vražedný svit slunce

Oliver je přesvědčný, že ztratil své jediné dva opravdové kamarády, které kdy měl - Emalii a Deana. Ale Dean se náhle znovu objeví. Teď je z něj sice zombie, ale očividně necítí žádnou zášť. Kdo přivedl Deana zpátky a proč? A co se děje s Emalií? Neskrývá se za podivnými vraždami několika mladých upířů? Oliver a Dean to musí zjistit, dokud se sám hlavní hrdina neobrátí v prach...

Peinkofer, Michael: TeamXtreme- druhá mise- příšera z hlubin

Egejské moře: U jednoho z řeckých ostrovů Mykonos dojde k dramatické události. Jachta s posádkou mladých teenagerů je napadená obrovskou neznámou příšenou a loď poté zmizí beze stopy. Team X-treme dostává za úkol případ vyřešit. Odhalí při tom, že se v moři prohání bílý žralok - navzdory všem přírodním zákonům. Jak je to možné? Kyle a jeho přátelé se snaží přijít záhadě na kloub. A na jejich misi při hledání zmizelého vraku objeví něco děsivého...

Hutchison, Barry. Imaginární (ne?)přátelé - Pan Mumla

Kyle neviděl pana Mumlu celé roky. Je pro to ostatně jeden dost dobrý důvod. Pan Mumla ve skutečnosti neexistuje. Jenže teď je Kyleův imaginární kamarád zpátky a Kyle nemá čas přemýšlet, proč se to stalo. Od tohoto okamžiku už záleží na jediné věci - přežít...

Shan, Darren: Démon a zloděj (Demonata - 2. díl)

Když bratra Pecky Flecka ukradnou démoni, vydá se do jejich vesmíru, aby ho zachránil. Je to magické nebezpečné místo, kde vládne chaos. A před Pekou stojí tři zásadní výzvy:

  • naučit se ovládat magii
  • najít svého bratra
  • přežít

Ale Lord Lítost ho už netrpělivě očekává.

Abeceda půvabu pro všechny holky

Rady, jak se správně líčit, pečovat o tělo a obličej, zdravě se stravovat, cítit se svěže...

Jak bungují auta

Napínavý průvodce vědou v praxi.

Špionalogie

Kompletní kniha o špionáži.

Čarodějologie

Kniha Merlinových tajemství.

Akvárium

Rady a návody, jak chovat akvarijní ryby.

Drakologie

Kompletní kniha o dracích.

Pirátologie

Bohatě ilustovaná kniha o pirátech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proces zabral 0.9659 sekund času a 0.84MB paměti.