Návštěv :
Dnes :0
Týden :1
Celkem :5456
Librisek.cz
Výpůjční doba :
12:00-16:00
Út9:00-12:00
13:00-18:00
12:00-16:00
Čt9:00-12:00
13:00-17:00
zavřeno
Sozavřeno
Nezavřeno

e-mail:
sehnalova@mkrtyne.cz
Název a popis fotogaleriePočet
fotografií
P1090585.jpg Podzimní výtvarná dílna pro děti - Podzimní tvoření
Pozvali jsme děti do knihovny na podzimní výtvarnou dílnu, která se uskutečnila ve středu 4. října 2023 od 12 do 16 hodin. Děti vyráběly z různých materiálů zvířátka a drobné dekorace vztahující se k svátku všech svatých (Halloween).
14
Image01.jpg Program pro žáky 2. třídy - Pohádky Boženy Němcové
Klasickou pohádku od Boženy Němcové jsme rozpracovali pro žáky prvních a druhých tříd základní školy. Děti si poslechly pohádku, při které plnily rozmanité úkoly. Společně jsme si opakovali roční období, připomněli si měsíce, které do nich patří a jaké aktivity se dají v daném období dělat. Děti přiřazovaly texty i obrázky ke čtyřem stromům, které představovaly čtyři roční období. Všichni jsme seděli kolem improvizovaného ohně, jako dvanáct měsíčků ve jmenované pohádce.
5
Image01.jpg Program pro žáky 1. B třídy - Pohádka Boženy Němcové
Klasickou pohádku od Boženy Němcové jsme rozpracovali pro žáky prvních a druhých tříd základní školy. Děti si poslechly pohádku, při které plnily rozmanité úkoly.
7
Image01.jpg Program pro děti oddělení Želviček MŠ - Povídání o zvířátkách
13
Image01.jpg Program pro děti z oddělení Žabiček MŠ - Kde je moje kuřátko
V pátek 18. 3. 2022 navštívily naši knihovnu děti z mateřské školy oddělení Žabiček. Připravili jsme pro ně program podle knížky Sylvie Dolákové „Kde je moje kuřátko?“ Než začala pohádka, nejprve jsme si připomněli, jak se máme správně ke knížkám chovat. Seznámili jsme se s veselými říkadly, při kterých jsme si zacvičili. Děti si poté poslechly pohádku a učily se pojmenovat mláďátka domácích zvířátek. Všechna jsme pak společně spočítali. Po pohádce následovala pohybová aktivita lezení tunelem. Děti také rády hrají na Orffovy nástroje, takže při žádné akci nesmí chybět dětské písničky, které si společně zazpíváme. Nakonec jsme si slíbili, že se v dubnu zase sejdeme.
5
Image01.jpg Tvůrčí vyrábění pro děti - Jarní výtvarná dílna
Jarní výtvarná dílna pro děti Odpoledne 16. 3. 2022 se konala výtvarná dílna pro děti. Jarní vyrábění přivedlo do naší knihovny malé školáky, kteří měli zájem si zhotovit vlastní výrobky v podobě obrázku vázy s kočičkami, malé chlupaté ovečky, akvária zdobeného přírodninami. Jako bonus si mohly vyrobit velikonočního zajíčka. Těší nás, že máme mezi námi mnoho šikovných dětí, které tvoření baví, mají ze svých výrobků radost a navíc jimi chtějí potěšit i své rodiče.
14
Image01.jpg Práce s pohádkou Boženy Němcové - 1. A třída - O dvanácti měsíčkách
Pohádka Boženy Němcové O dvanácti měsíčkách Klasickou pohádku od Boženy Němcové jsme rozpracovali pro žáky prvních a druhých tříd základní školy. Děti si poslechly pohádku, při které plnily rozmanité úkoly. Společně jsme si opakovali roční období, připomněli si měsíce, které do nich patří a jaké aktivity se dají v daném období dělat. Děti přiřazovaly texty i obrázky ke čtyřem stromům, které představovaly čtyři roční období. Všichni jsme seděli kolem improvizovaného ohně, jako dvanáct měsíčků ve jmenované pohádce.
6
Image01.jpg Program pro děti z družiny ZŠ - Místní pověsti
Děti z družiny ZŠ pod vedením paní vychovatelky Aleny Wichové navštívily naši knihovnu s přáním, zaposlouchat se do místních pověstí. Pověděli jsme si, co jsou pověsti a jak je můžeme rozdělit. Zajímavá byla pověst o Čertově kopci, u které děti znaly i jinou verzi. Tajemný hrad Vizmburk opředla pověst o Devíti křížích. Pak jsme obrátili svoji pozornost na pověsti démonické, kterými se Rtyně a okolí může pyšnit. Pověsti o vodnících, divých ženách, světýlkách a permonících jsou strašidelné. Zdrojem pověstí byla Rtyňská vlastivěda.
2
Image01.jpg Program pro žáky 2. třídy ZŠ - Cesta tří králů do Betléma
Knihovna připravila pro žáky 2. třídy ZŠ program, ve kterém se dozvěděli zajímavosti o příchodu tří králů do Betléma. Děti samy přicházely s dřevěnými figurkami a zvířátky k nainstalovanému betlému a pokládaly je před Ježíška. Příběhem nás provázela kniha Oldřicha Seluckého „Cesta tří králů“. Děti obdržely omalovánku Tří králů, kterou si v knihovně vybarvily a zároveň se dozvěděly, že tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun. Vykoledované peníze pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity.
4
Image01.jpg Pro děti - Vánoční výtvarná dílna
Ve středu 8. 12. 2021 jsme pro děti uspořádaly vánoční výtvarnou dílnu, které se zúčastnilo nebývalé množství dětí, jež měly zájem vytvořit si obrázek s motivem sněhuláka, vánoční přání a malého Mikuláše z vlny. Všechny tyto výtvory si děti mohly ozdobit a upravit podlé své vlastní fantazie a kreativity. Z vlastních výrobků měly opravdovou radost, navíc si je mohly odnést domů a vyzdobit si jimi své pokoje.
17
Image01.jpg Program pro děti z MŠ - odděl. Rybičky - Vánoce a narození Ježíše
3
Image01.jpg Program pro děti z MŠ - odděl. Kačenky - Ježíš Kristus a jeho narození
5
Image01.jpg Program pro žáky 1. B třídy - Příběh o narození Ježíše
5
Image01.jpg Program pro děti z 1. A třídy - Vánoční příběh
Vánoční setkání připravila naše knihovna pro děti z mateřské školy i žáky 1. A a 1. B třídy ZŠ. Na děti čekalo pět dárků pod stromečkem, které si mohly rozbalit. Každý dárek skrýval překvapení. Po rozbalení prvního dárku na nás vykoukla kniha „Má nejkrásnější vánoční knížka“, ze které jsme si přečetli příběh o narození Ježíše Krista. Ve druhém dárku byly koledy, které jsme si společně zazpívali. Třetí dárek skrýval vánoční pohádku O pejskovi a kočičce, jak slavili Vánoce. Ve čtvrtém dárku byly papírové šablony vánočních ozdob, které se děti vybarvily. Pátý dárek schovával pohádkové postavičky Pata a Mata, které přinesly příběh o tom, jak pekly vánočku.
4
Image01.jpg Program pro děti z odděl. Žabiček MŠ - Čertovské povídání
Veselým povídáním o čertech a Mikulášovi jsme se snažili dětem z mateřské školy oddělení Žabiček zkrátit čas čekání na Vánoce. Ve středu 1. 12. 2021 jsme se sešli ve školce a děti si užily příběhy o čertech a čertí škole nebo jak to bylo s Mikulášem Josefa Lady. Zazpívali jsme si koledy, které děti doprovodily hraním na orffovy nástroje. Nechybělo ani malé cvičení. Děti skákaly na nášlapné kameny, lezly tunelem a přeskakovaly metlu. Malou odměnou jim pak byla zapichovátka s hlavou čerta.
5
Image01.jpg Děti z MŠ oddělení Želviček v knihovně - Jak zacházet s knihou
V pátek 19. 11. 2021 navštívily děti z mateřské školky oddělení Želviček naší knihovnu. Seznámili jsme se se základními pravidly, jak správně zacházet s knížkami, aby se nepoškodily. Připomněli jsme si důležitost umytých rukou Program pokračoval říkadly, při kterých jsme cvičili. Nechyběly ani písničky, hraní na Orffovy nástroje a hlavně pohádka Petra Horáčka "O myšce, která se nebála". Děti měly možnost si prohlédnout nová leporela z bohaté nabídky knihovny.
10
Image01.jpg Pro děti od první do deváté třídy - Založení kroužku deskových he
Od 12. 10. 2021 funguje při naší knihovně kroužek deskových her pro děti, který vede paní Jana Brátová. Kroužek se bude konat 1x týdně v úterý od 17,30 do 18,30 hod. Je určen především pro děti od 1. – 9. třídy ZŠ. Vítání jsou ale i ostatní zájemci! Těšit se můžete na zajímavé, nové či osvědčené deskové hry! Kroužek je zdarma. Zájemci ať se hlásí vedoucí kroužku Janě Brátové a to na email: bratjana@seznam.cz nebo na telefonním čísle: 732 772 870.
5
Image01.jpg Program pro děti z prvních tříd ZŠ - Moderní pohádka o Kamilovi
V pondělí 18. 10. 2021 navštívily naší knihovnu děti z prvních tříd ZŠ. Připravili jsme pro ně program o moderní pohádce "Kamil neumí lítat". Hlavní hrdina Kamil byl špaček, který místo, aby se učil létat, si četl. A četl všechno, včetně encyklopedií a pak sice neuměl lítat, ale byl chytrý a poznal hurikán a zachránil své kamarády - špaččí hejno. Děti se na příběhu učí, jak nepříjemné může být, když se někdo posmívá druhému, jak je důležité si vzájemně pomáhat, učit se s chutí. Děti si různé situace vyzkoušely na vlastní kůži.
7
Image01.jpg Putování za pohádkou pro děti z MŠ odděl. Rybiček - Pohádková cesta pro děti
9
Image01.jpg Podzimní putování s dětmi odděl. Kačenek MŠ - Cesta za pohádkou
6
Image01.jpg Z pohádky do pohádky - 2. třída - Pohádková cesta
3
Image01.jpg Z pohádky do pohádky - 1. B třída - Podzimní pohádková cesta
4
Image01.jpg Podzimní pohádková cesta - 1. A třída - Z pohádky do pohádky
Cesta tentokrát opravdu vedla po stopách klasických pohádek. Děti čekalo osm zastavení, na kterých se seznámily se známými pohádkami a zároveň plnily rozmanité úkoly. O program měly zájem jak děti z mateřské školy, tak žáci první a druhé třídy ZŠ.
6
Image01.jpg Podzimní výtvarná dílna - Tvoříme s dětmi
V rámci „Týdne knihoven“ jsme naplánovali na 6. 10. 2021 odpoledne výtvarnou dílnu pro děti, kde si mohly vytvořit z papíru a přírodnin například malý dekorativní deštníček, hrušku s veselými červíky nebo sovu z šišek. Šikovné děti si navíc vyrobily vějíř, který si ozdobily podle svého vkusu. Za svou aktivitu byly odměněny i drobnými dárky, které se jim mohou během školního roku hodit.
3
Program pro děti z mateřské školy odděl. Želviček - Pohádka Nenažraná koza
S pohádkou a programem jsme dne 14. 9. 2021 zavítali do oddělení Želviček v MŠ. Povídání o zvířátkách, doplněné veselými říkadly a písničkou, pobavilo naše nejmenší děti. Seznámili jsme se s obrázkovou knížkou Petra Horáčka „Nenažraná koza“, kterou jsme si celou přečetli. Krásné ilustrace se dětem velmi líbily. Zároveň jsme se domluvili na další spolupráci.
0
Image01.jpg Program pro děti z mateřské školy oddělení Žabiček - Za zvířátky do pohádky
„Za zvířátky do pohádky“ S programem „Za zvířátky do pohádky“ jsme dne 24. 6. 2021 zavítali do oddělení Žabiček v MŠ. Povídání o zvířátkách, doplněné veselými říkadly a písničkou, pobavilo naše nejmenší děti. Jejich krásná spolupráce a rozzářená očička nám dávají velkou chuť do dalších aktivit.
5
Image01.jpg Program pro žáky 2. třídy - Václav Čtvrtek a jeho dílo
V pátek 25. 6. 2021 jsme přivítali v naší knihovně děti z druhé třídy ZŠ a vyprávěli si s nimi o Václavu Čtvrtkovi a jeho pohádkách. Děti poznávaly pohádkové postavičky a hádaly, které patří do autorových pohádek. Přečetli jsme si i několik ukázek z jeho díla a poslouchali veselé písničky o Rumcajsovi a dalších postavičkách z pohádek. Na konci programu jsme se přátelsky rozloučili s paní učitelkou Mgr. Janou Hanušovou, které jsme poděkovali za dlouholetou spolupráci.
7
Image01.jpg Program pro 1. třídu - Pasování prvňáčků na čtenáře
Dne 23. 6. 2021 proběhlo v naší knihovně pasování nových čtenářů. Letošní prvňáky přišel tradičně přivítat starosta města Zdeněk Špringr, který k nim pohovořil o důležitosti čtení a vzdělávání. Děti se aktivně svěřovaly se svými zkušenostmi a zážitky ze školy. Nadšeně plnily úkoly, které jim připravila kouzelná písmenková víla. Král Abecedník I. posléze všechny děti pasoval na čtenáře a přečetl dvě krátké, ale poučné pohádky. Děti dostaly kromě čtenářských průkazů také knížku z projektu „Knížka pro prvňáčka“ od Michaely Fišarové: První školní výlet a záložku na památku. Nakonec se všechny nadšeně vrhly do dětského oddělení a odnesly si čtení na prázdniny. Přejeme novým čtenářům, aby jim nadšení z knih a z vlastního čtení dlouho vydrželo.
7
Image01.jpg Program pro žáky 3. třídy - Božena Němcová a pohádky
Pro žáky třetí třídy ZŠ jsme na 18. 6. 2021 připravili program na téma Božena Němcová a klasické pohádky. Děti se zábavnou formou seznámily s životem a dílem této významné české spisovatelky. Do zápisníku, který od nás obdržely a ve kterém byly zaznamenány všechny důležité životní události Boženy Němcové, si zapisovaly odpovědi k připraveným úkolům. Zároveň jsme si připomněli, jakými znaky se vyznačují klasické pohádky.
7
Image01.jpg Program pro 4. třídy - „Komiks – atraktivní forma če
Komiks patří k jednomu z nejpopulárnějších literárních žánrů současnosti. Dnešní zrychlené vnímání světa, kdy trvá jen vteřinu, než se na něco podíváme a pocítíme emoce, komiks úspěšně naplňuje. Komiks nabízí dětem atraktivní formu čtení jak pro zábavu, tak i pro poučení. Je někdy také označovaný jako deváté umění a fascinuje malé i velké čtenáře. Děti milují Čtyřlístek, ale v komiksu se často objevují dobrodružná témata - o vesmíru nebo superhrdinech. Naším programem jsme dětem chtěli tento žánr přiblížit a vysvětlit zákonitosti. Děti se dověděly, jaké druhy bublin v komiksu máme, co je komiksová posloupnost a komiksová sekvence, co vyjadřují barvy, co znamenají piktogramy, jaká citoslovce se používají apod. Průvodcem nám byla knížka Kláry Smolíkové: Bohouš a Dáša mění svět.
8
P1050785_1.JPG Program pro 2. třídu ZŠ - Vánoční zvyky a obyčeje
Ve středu 16. 12. 2020 děti ze druhé třídy ZŠ navštívily naší knihovnu a zúčastnily se programu o Vánocích. Povídali jsme si o vánočních zvycích u nás i ve světě. Děti se seznámily s tím, jak se slavily Vánoce před sto lety v Německu nebo Polsku. Připomněli jsme si, jak se slaví Vánoce v dnešní moderní době. Přečetli jsme si několik pohádek o Vánocích. Nejvíce se všem líbila pohádka Zuzany Pospíšilové „O zlobivé rybí kostičce“, při které jsme se s chutí zasmáli. Vše bylo proloženo aktivitami. Hádali jsme hádanky se zimní tematikou, lovili papírové ryby v rybníce. Každá rybička skrývala všetečnou otázku, kterou si děti samy přečetly a vybraly ze tří možností správnou odpověď. S dětmi jsme se rozloučili malým dárkem v podobě podkovy pro štěstí z vizovického pečiva.
5
P1050809_1.JPG Vánoční tvůrčí dílna - Tvoření pro děti
Ve středu 16. 12. 2020 od 12 do 16 hodin se v prostorách knihovny konala vánoční výtvarná dílna pro děti. Měly možnost vyrobit si andílka a obálku pro Ježíška, kterou si mohly přizdobit podle vlastní fantazie. Dále jsme vyráběli dekoraci na vánoční stůl z přírodních materiálů. Některým dětem se tvoření líbilo tak, že si vyrobily i vícero takových dekorací a ozdobí si jimi sváteční stůl.
6
P1050633.JPG Program pro MŠ, 1. a 2. tř. ZŠ - Podzimní
Naše knihovna se přihlásila k této celostátní akci a připravila pohádkovou „Večerníčkovou cestu“ pro 85 žáků mateřské, první a druhé třídy základní školy. Připomněli jsme si padesátépáté výročí vzniku tohoto pořadu pro děti. Na děti čekalo 9 zastavení v přírodě se známými pohádkami. Po přečtení úryvku z pohádky děti plnily různé úkoly. Krteček chtěl od dětí vědět, co všechno se mu vešlo do kapes nových kalhotek, Krysáci chtěli roztřídit odpad, Trautenberk potřeboval vhodnou bylinku na bolení zubů, Rákosníček chtěl vědět, kdo žije v rybníce, Bob a Bobek společně s dětmi cvičili rozcvičku, Maxipsa Fíka zajímalo, jaké plemeno psa z něho vyroste, Makovou panenku uneslo záhadné zvíře, které děti měly uhádnout, Rumcajs zkoušel děti, zda poznají, k jakému účelu se boty na obrázku hodí, Křemílek s Vochomůrkou vyzkoušeli děti z poznávání semínek.
3
Aneta_Brožova.jpg Program pro děti - Noc s Andersenem v době korona
Noc s Andersenem v době koronavirové“ se konala v pátek 9. 10. 2020. Březnový termín Noci s Andersenem jsme byli nuceni zrušit z důvodů uzavření knihoven. Situace se šířením koronaviru byla velmi nepřehledná a tudíž jsme se rozhodli, že uspořádáme Noc s Andersenem v rodinách (u sebe doma). Děti nám posílaly fotky, jak si četly a pochutnávaly na pohádkových dobrotách. Všem zapojeným dětem i rodičům děkujeme. Děti od nás získaly malou odměnu!!!
5
P1050671.JPG Vyhlášení výsledků místního kola - Předání ocenění
Vyhlášení výsledků místního kola 11. ročníku literární soutěže „Kde končí svět“ na téma „Labyrint světa, Komenský a ráj knížek“ proběhlo dne 12. 10. 2020. Žáci sedmé a osmé třídy, kteří se zapojili do soutěže, si mohli vybrat a napsat svoje práce na téma: „Můj nejlepší učitel“, „Můj nejlepší/nejhorší zážitek ze školy nebo „Ideální učitel (jaký by měl být). Komise ve složení Mgr. Kateřina Novotná, Jana Sehnalová a Marcela Drbohlavová vyhodnotila nejlepší práce. Ve věkové kategorii 10 - 12 let 1. místo: Ondřej Kaněra s prací "První sportovní hry" 2. místo: Anna Čonková s prací "Můj nejlepší učitel" 3. místo: Anna E. Nechvílová s prací "Moje nejlepší učitelka" Ve věkové kategorii 13-16 let 1. místo: Daniel Šimek s prací "Můj nejlepší/nejhorší zážitek ze školy 2. místo: Radim Vlček s prací "Jaký by měl být správný učitel" 3. místo: Veronika Náglová s prací "Můj nejoblíbenější učitel/učitelka" Všem výhercům blahopřejeme a děkujeme i ostatním žákům za účast v soutěži.
7
P1050696.JPG Nový čtenáři naší knihovny - Pasování 2020
Stalo se dobrým zvykem, že naše knihovna vítá nové začínající čtenáře na akci „Pasování čtenářů“. Akce je určena dětem z první třídy, které navštěvují knihovnu koncem školního roku. Letos nám situace s pandemií koronaviru nedovolila tuto akci uskutečnit, tak jak jsme ji měli naplánovanou. Nechtěli jsme, aby děti o tuto slavnost přišly a tak jsme ji uskutečnili na začátku druhé třídy, tj. 9. 10. 2020. Na děti čekal zábavný program plný básniček o písmenkách, hádanek, čtení. Na konci akce každý čtenář obdržel průkazku do knihovny na rok zdarma, knihu a záložku do knihy. Díky projektu „Knížka pro prvňáčka“, do kterého se knihovna každoročně zapojuje, letos děti získaly zdarma knížku Lenky Rožnovské: Katka a klokan ze šuplíku. Celkem bylo pasováno 22 dětí.
9
P1050644.JPG Tvoření pro děti - Podzimní výtvarná dílna
Ve středu 7. 10. 2020 od 12 do 16 hodin se konala podzimní výtvarná dílna pro děti. Vyrobili jsme si pestrobarevné ptáčky, slunečnici z papíru a veselou záložku do knížky.
8
Image01.jpg Vyráběli jsme drobné dárky k Valentýnu - Jarní výtvarná dílna pro děti
12
Image01.jpg Program pro žáky 2. A třídy - Putování tří králů do Betléma
5
01 Ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek u nás - Beseda pro žáky prvního stupně
22
P1010001 Klasické a moderní pohádky - Program pro ZŠ
8
P1010002 Děti tvořily zapichovátka a vánoční přáníčka - Vánoční výtvarná dílna
5
01 Program pro žáky ZŠ ke 700. výročí jeho narození - Život a dílo Karla IV.
11
01 Pohádkové nocování - Noc s Andersenem 2016
39
01 Velikonoční výtvarná dílna pro děti 2016 - Velikonoce
10
01 Vyrábíme papírové ptačí budky - Jarní výtvarná dílna 2016
19
01 Vyhlášení výsledků literární soutěže - Kde končí svět
5
01 Výroba vánočního přání a dekorace do bytu - Vánoční výtvarná dílna pro dět
12
01 Děti vyráběly obrázek s tematikou hroznů - Podzimní výtvarná dílna 2015
15
01 Pro žáky MŠ a 1. tř. ZŠ k padesátému výročí pořadu - Večerníčkova cesta 2015
22
01 Vyrábíme papouška - Jarní výtvarná dílna pro děti
6
01 Beseda s Josefem Lukáškem pro žáky ZŠ - Den pro dětskou knihu 2014
7
01 Pro děti ze třetích až sedmých tříd ZŠ - Dny poezie v listopadu 2014
15
PA080030 Pro děti během týdne knihoven 2014 - Literární soutěže a kvízy
3
01 Pohádková cesta pro děti z MŠ - Týden knihovnen 2014
11
01 Pro žáky 4. + 5. tříd ZŠ "Živé knihy" - Beseda o Harry Potterovi
15
03 "Poznáváme středověk" - Setkání dětských čtenářů 2014
12
obr.1_ Učíme se barvy a tvary - Setkání s dětmi z MŠ
9
obr.2_ Josef Čapek a jeho tvorba - Poznáváme regionální autory
4
01 Vyrábíme originální vánoční pozdrav - Vánoce 2013
13
01 Cestopisná přednáška o Austrálii v Týdnu knihoven - Cestopisná přednáška
8
01 Červený Kostelec - Setkání dětských čtenářů 2013
15
01 Pohádky o pejskovi a kočičce pro děti z MŠ - Pohádková cesta J. Čapka
14
01 Pohádky o pejskovi a kočičce pro děti z 1. tř. ZŠ - Pohádková cesta Josefa Čapka
13
01 Vyrábění zápisníků pro děti - Podzimní výtvarná dílna
15
DSC04829 Police nad Metují - setkání dětských knihoven - 24. minisjezd
Dne 30. 5. 2012 se 6 dětí z naší knihovny zůčastnilo 24. minisjezdu dětských knihoven, který letos organizovala městská knihovna v Polici nad Metují.
16
P3300042 30. - 31. 3. 2012 - Dvanáctá Noc s Andersenem
V pořadí již dvanáctá Noc s Andersenem se nesla ve znamení námořnického putování a objevování nových světadílů.
18
PC070016 Výroba sněhuláků z různých materiálů a svícnu - vánoční výtvarné dílny
Pro děti byla připravená výroba sněhuláků jako zapichovátek a sladkých svícnů, které byly celé k jídlu.
10
PB210007 Pohádková cesta Václava Čtvrtka pro MŠ a 1. třídu - 21. 11. 2011
Na pohádkové cestě Václava Čtvrtka jsme chtěli děti seznámit se známým českým pohádkářem, který by v roce 2011 oslavil sté výročí narození.
5
P9220001 Setkání dětských čtenářů regionu Jestřebí hory - Úpice
Na setkání přijely děti z Červeného Kostelce, Rtyně, Batňovic, Malých Svatoňovic a Úpice.
5
P6200004 Pasování čtenářů ve Rtyni v P. 20. 6. 2011 - Pasování čtenářů
Dvacetsedm dětí z prvních tříd ZŠ pasoval Král Abecedník I. za čtenáře knihovny. Aktivně mu při tom pomáhala Písmenková víla s babičkou, které ověřily, zda se děti naučily všechna písmenka abecedy a umí číst.
10
P6010095 1. 6. 2011 - Setkání dětských čtenářů
Ve středu 1. 6. 2011 se konalo setkání dětských čtenářů v knihovně Náchod. Naši knihovnu zastupovali: Petra Ryšavá, Karolína Lapáčková, Ondřej Špelda, Jakub Klusáček, Klára Hejnová.
7
P5270018 Znalostní soutěž pro žáky 7. tříd - My všichni jsme Východočeši
Tři žákyně ze 7. třídy ZŠ reprezentovaly naši knihovnu koncem května ve znalostní soutěži "My všichni jsme Východočeši", kterou vyhlásil Klub dětských knihoven SKIP Východočeského kraje. Bára Majerová, Patricie Špeldová a Petra Vyhlídková jely na soutěžní klání, které se konalo v Rokytnici v Orlických horách.
5
P3100098 Dílna pod názvem "Jaro ťuká na vrátka" - Jarní výtvarná dílna
Jarní výtvarná dílna byla připravená pro děti o jarních prázdninách. Šikulky si mohly vyrobit zapichovátko do květináče v podobě sluníčka a kolíček ozdobený sluníčkem sedmitečným.
17
PC080002 8. - 9. 12. 2010 - Vánoční tvůrčí dílna
Na prosinec připravila naše knihovna pro dětské uživatele vánoční tvůrčí dílnu, na které si mohli vyrobit svícen z oříšků, vánoční věnec na pověšení, andělíčka, vybarvit a vystřihnout sněhuláka. Pro všechny věkové kategorie dětí bylo připraveno vyrábění. Dětská radost byla veliká. Děti chtěly podělit svými dárky všechny členy rodiny a tak vyráběly s velkým nasazením vše, co jim knihovna nabízela. Celé středeční odpoledne ale nestačilo a tak jsme tvůrčí dílnu prodloužili ještě o jeden den. Ve čtvrtek večer se u nás nenašel ani jeden oříšek nebo věneček, protože všechny děti použily na výrobu svých dárků. Naše velké přípravy nakonec potěšily asi 45 dětí, které nás v těchto adventních dnech navštívily.
5
P6230006 23. 6. 2010 - Rtyňský expres v cíli
Celoroční soutěž pro děti ověřila jak jejich znalosti tak i vytrvalost. Začalo soutěžit 35 dětí, ale do cíle dojelo jen 9.
6
P5110008 11. 5. 2010 - Setkání v Pardubicích
V úterý 11. 5. 2010 proběhlo v Pardubicích setkání a vyhodnocení regionálního kola projektu KDK SKIP Kde končí svět? 2009/2010. Akce se zúčastnilo 60 dětí a přes 20 knihovnic. Mezi hosty jsme přivítali spisovatelku Petru Braunovou a předsedkyni KDK SKIP Lenku Antošovou -Václavíkovou. Mediálním partnerem se stal Český rozhlas Pardubice a tento projekt byl realizován s finanční podporou MK ČR a SKIP ČR. Děti nejdříve čekala procházka kolem Labe a seznámení se s historií města Pardubic. Pak následovala krásná plavba parníkem po Labi. V Krajské knihovně v Pardubicích nás přivítal dětský pěvecký sbor Zpěváčci. Po prohlídce knihovny a výstavy výtvarných prací byly rozdány ceny a vyhodnoceno regionální kolo projektu. Městská knihovna Náchod měla připraveno maňáskové představení, které se všem moc líbilo. Závěr našeho setkání patřil Petře Braunové a její nové knize Ema a kouzelná kniha, která si můžete v naší knihovně zapůjčit. Naši knihovnu reprezentovali výherci místního kola. Za literární oblast Iva Brátová, Jiří Brát a Petr Šulc, za výtvarnou oblast Lukáš Pavel a Nikola Frýbová. V krajském kole dosáhl velmi pěkného výsledku Jiří Brát, který se umístil na třetím místě v kategorii 10-12 let se svojí literární prací. Blahopřejeme!!!
9

Image01.jpg Image02.jpg Image02.jpg
Image03.jpg Image04.jpg Image05.jpg
Image06.jpg Image07.jpg Image08.jpg
P1050792_2.JPG P1050805_2.JPG P1050809_1.JPG
P1050812_1.JPG P1050816_1.JPG P1050817_1.JPG
P1050818_1.JPG P1050819_1.JPG
Proces zabral 0.9967 sekund času a 0.93MB paměti.